Adet Olmak İçin Ne Yapmalı? Hemen Adet Olmak İçin Yöntemler

1
1318

Her kadının bildiği gibi ergenlik döneminde başlayıp menopoz sürecine kadar ayda bir kez rahimden gelen kana adet kanaması adı ve bu döneme regl dönemi denmektedir. Her kadının adet dönemleri farklı olabilir ve sürelerinde değişiklik görülebilir.

Normalde adet dönemleri 21-35 gün arasında gerçekleşir. Bazı kadınlarda ise bu dönem 2 haftadan 1 aya kadar gecikmeli olabilir. Buna adet gecikmesi adı verilir. Adet gecikmesiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

OrgTeaOrgTea Adet Söktürücü Çay Satın Al

Kimi zaman kadınlar adet dönemlerinin daha hızlı gerçekleşmesini ister ve adet sürecini kısa tutmak için çeşitli yöntemler dener. Bu yazımızda da sizlere hemen adet olmak için yapabileceğiniz birkaç yöntemden size bahsedeceğiz.

Kadınlar Neden Erken Adet Olmak İster?

Öncelikle söylemeliyiz ki adetinizi erkene almak ve normal sürecin dışında bir adet dönemi geçirmek tavsiye edilen bir durum değildir ve pek sağlıklı olduğu söylenemez. O nedenle çok zor da kalmadığınız sürece adet döneminizi erkene almaya çalışmayın.

erken-adet-olmak

Peki kadınlar neden erken adet olmak istiyor? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Bildiğiniz gibi adet dönemleri çok sancılı geçebilecek uzun süre ağrıya sebep olabilecek bir dönem. Eğer ki adet döneminiz hayatınızda önemli bir gelişmenin olduğu vakte denk gelirse bu süreç size işkence gelebilir.

Örneğin adet dönemleri sınav günleri, düğün, nişan vb. bireyin hayatında büyük önem taşıyan bir güne denk gelirse o gün resmen işkence olacaktır. Bu nedenle kadınlar genellikle bu duruma düşmemek için adet dönemlerini erkene almaya çalışır ve hemen adet olmak için birkaç yöntem uygular. Bu yazımızda da sizlere bu yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adet Düzensizliği - Adet Gecikmesinin Nedenleri

Erken veya Hemen Adet Olmak İçin Yapılabilecek Doğal Yöntemler

Aşağıda yer alan yöntemlerin tamamı bitkisel ve doğaldır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu işlemleri zorda kalmadığınız sürece yapmayınız. Adet dönemini olması gerektiği zamanda yaşamak en doğru ve sağlıklısıdır.

1.Yöntem: Civanperçemi adet düzensizliğinde oldukça fazla kullanılan doğal bitkilerden bir tanesidir. Hazırlamış olduğunuz kaynar su içerisinde bir kaşık civanperçemi atın ve adet başlamadan önce ılık bir şekilde tüketin. Bu yöntem rahminizin uyarılmasına yardımcı olur. Civanperçemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için TIKLAYIN

2.Yöntem: Bir bardak suyu kaynatarak içine bir tutam kekik atın ve demleyin. Ilık hale geldiği vakit içebilirsiniz. Gün içerisinde adet olana kadar bunu 2-3 kez deneyebilirsiniz.

3.Yöntem: Havuç suyu tüketmenin veya havuç tohumlarını sıcak suda kaynatıp ılık bir şekilde içmenin adeti hızlandırıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Bu yöntemi uygulayarak da adet döneminizi başlatabilirsiniz.

4.Yöntem: İki adet aspirini kaşık veya başka bir nesne yardımıyla ezerek toz haline getirin. Sonrasında toz haline getirdiğiniz aspirini yarım su bardağı bir suya atın. İçerisinde yarım tatlı kaşığı toz şeker ve bal atın, iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı içerek adet hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

erken-adet-olmak-rezene-cayi

5.Yöntem: Rezene çayı adet olmak için kullanılan en etkili bitkisel çaylardan biridir. 1 bardak kaynar su hazırlayın ve içerisinde 2 çay kaşığı kuru rezene atın. 3-4 dakika demlenmesini bekleyin ve sonrasında için. Günde 2-3 bardak rezene tüketebilirsiniz.

6. Yöntem: 1 tane soğanın kabuklarını ve biraz maydonozu bir bardak suya koyunuz. Sonra cezvede 5 dakika boyunca kaynatın. Son olarak 10 dakika demleyin ve günde 3 kez tüketin. Bu yöntem de adeti hızlandırmada etkili bir yöntemdir.

7. Yöntem: Adet olmak için en etkili yöntemlerden biri de çörek otu ve bal karışımıdır. 1 yemek kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı çörek otu koyarak yiyin. Bu da çok etkili yöntemlerden bir tanesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Adet Ağrısı Nasıl Geçer?

8. Yöntem: Dereotu bitkisi en etkili adet söktürücü bitkilerden biridir. Bir bardak kaynamış suya birkaç dal dereotu koyun ve 15 dakika boyunca demleyin. Bu karışımı günde iki kez içebilirsiniz.

9. Yöntem: 5 su bardağı suyu bir tencereye dökerek kaynatın. Daha sonra kaynattığınız suyun içine bir demet maydonuzu içine atın ve yarım saat bekleyin. Sonrasında ise suyunu süzerek bu suyu gün içerisinde tüketin.

10. Yöntem: Doktorunuza danışarak adet söktürücü ilaçlar alabilirsiniz. Birçok adet söktürücü ilaç mevcut fakat biz doğal yöntemleri öneriyoruz. Bu yönteme en son başvurunuz.

Yukarıda yer alan yöntemlerin tamamı doğal ve bitkiseldir. Aynı zamanda kadınlar tarafından denenmiş ve çeşitli doktorlar tarafından tavsiye edilen, adet sürecini hızlandıran yöntemlerdir.

Sizler yine de işinizi garantiye alın ve yöntemleri uygulamadan önce doktorunuza danışın. Sağlık her şeyden önemlidir ve internette yer alan bilgiler üzerinden kesin hareket etmek çok yanlıştır. Bu nedenle tavsiyemiz kesinlikle DOKTORUNUZA BAŞVURUN.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here